Zkušenosti chovatelů

B2B STAZ (https://www.b2b.staz.cz/)

desenky

 

Rudolf Desenský - Artemis, praktik v oboru psychologie psů, behaviorismu a poruch chování se specializací na výuku lidí v převýchově psů, www.psycholog-psu.com

"Mnoho lidí nám sem vozí nekvalitní granule z marketů, které psychicky zatíženým psům zde spíše škodí. Podařilo se nám zajistit přímo od dovozce krmiv kvalitní granule, jež psům kupujeme ve velkém, proto máme i množstevní slevy.

Pokud chcete přivézt krmivo pro naše psy, krmíme pouze krmivem z těchto stránek, převážně krmivem značek Farm Fresh, Nuova Fattoria Stone Crick nebo cokoli z řady FirstMate. Toto krmivo snáší i ti psi, kteří na granulované krmivo nebyli zvyklí."


 

Americký stafford

pan_staff

Milan Indyk

Chtěl bych vám napsat mé postřehy ke krmivu FirstMate. Je to sice už několik let, ale přesto si přesně vzpomínám, jak jsem s mírnou nedůvěrou a neochotou měnit další značku toto krmivo od vás poprvé kupoval. Jestli někdo chová americké staffordy, určitě mi dá za pravdu, že jsou to občas mlsné potvůrky a krmivo, které jim nepasuje, nechají v misce i dva dny bez povšimnutí. Jenom když se prochází kolem misky, boulí na vás oči, že tam něco nehraje.

Poprvé jsem od vás koupil FirstMate Maintenance a vnímal jsem, že jim od začátku opravdu chutná, a i přes to, že jim babička ještě tajně nosila dobrůtky, bývaly misky prázdné. Asi po půl roce jsem přešel na FirstMate Lamb & Rice a stále jsem viděl, že jim hodně chutná. Poslední dva měsíce jsem u staršího psa, který má již 9 let, začal pozorovat nadváhu a proto jsem zvolil krmivo FirstMate Pacific Ocean Fish Senior. Po deseti dnech se dostavil viditelný posun a pes má na pohled lepší náladu.

Myslím si, že každý, kdo by měl zájem o vaše krmivo, najde pro svého psa to vhodné a bude moct sám posoudit kvalitu krmiv FirstMate tak jako já a moji staffordi.


Anglicky bullterier

pan_angl bullter

Daniel Rozhon

Dobrý den. Několik měsíců po Bačíkově odběru od chovatele dostával pesan přirozenou stravu. Zhruba jednou za 3 až 4 dny, v časové tísni a podobně přišly na řadu granule (značku nebudeme uvádět) a to většinou večer. Tím začaly zažívací potíže opakující se s železnou pravidelností. To mě přimělo přejít jen na granule.

Jelikož je ale Bačík huba mlsná, přestal je po čase úplně přijímat. Snažil jsem se ho ošálit tím, co se nemá a přidával mu do granulek tu lžíci konzervy nebo krapet z masových kapsiček. A to byla cesta do pekel. Zanedlouho přestal přijímat i to a když už se uráčil nasytit, potíže s vyměšováním a trávením byly zpět. Následovala opakovaná antibiotiková léčba a tak pořád dokola, na což už jsem neměl sílu a musel s tím něco udělat. 3 dny jsem na netu vyhledával informace, recenze a hodnocení všech možných i nemožných granulovaných krmiv pro psy a nejvíc mě oslovil právě FirstMate, i když do té doby jsem o jeho existenci neměl ani páru.

Zajímal mě i názor odborníka, co se výživy psů týče a zavolal p.Ing.G. Steinovi. Poté, co jsem mu podrobně vylíčil, co nás s Butchíkem trápí, mi sdělil, že potřebujeme krmivo, které obsahuje probiotika a více vlákniny a že FirstMate je dobrá volba. V mém výběru mě utvrdila i zkušenost z dubnové výstavy psů v ČB, kde jsem psíčka vodil od stánku ke stánku snad všech komerčních značek krmiv pro psy, na které si jen vzpomenete s nadějí, že Bačíkovi nějaké zavoní a zachutnají - MARNĚ!!!

Vsadil jsem tedy vše na jednu kartu a bez předchozí zkušenosti u Vás objednal první 13 kg bal. FirstMate Pacific Ocean Fish Large Breed. HURáááá a máme po problému. Butch právě dobaštil první balení a s jakou chutí!!! Dříve se v době krmení ani nenamáhal vylézt z pelechu. S FirstMate mě netrpělivě šťouchá nosem pod koleno - chce tím naznačit, už aby TO bylo a nerez misku vylizuje tak, až v ní praští.

Hlavně ale, po předchozí dietě a pozvolném přechodu na nové krmivo zcela vymizely potíže, které jsem popisoval a jako bonus se zlepšil i celkový fyzický vzhled mého bulíčka, hlavně kondice a kvalita srsti. Opravdu děkuji!!! Já, ale hlavně pesan kypí zdravím, energií (až moc) a pohodou. 5.června Butch vybojoval na Národní výstavě v Klatovech v konkurenci 10 bulíků skvělé druhé místo.

S pozdravem Dan Rozhon a Butchík!!


Anglicky mastiff

pan mastiff

Radovan Rohovský - předseda Klubu chovatelů anglického mastifa, chovatelská stanice U tří ořechů: www.mastiff.cz 

Náš pes krmený FirstMate Maintanance All Life Stages získal titul Top mastif roku 2008!

pan mastiff 2

Petr Hodinka

Dobrý den. Chtěl bych Vám napsat něco o Vašem krmivu a našem hafanovi. S přítelkyni jsme si loni o prázdninách pořídili naše zlatíčko - Cida. Je to Anglický mastif. Protože jsme neměli žádnou zkušenost s tak mohutným psem, tak jsme se na vše vyptávali. Chtěli jsme pro něj jen to nejlepší a bylo nám doporučeno krmivo FirstMate. Krmivo je hodně kvalitní a poznáte to určitě na Vašem pejskovi také. Už jen ta vůně krmiva Vás překvapí. Cítíte samé maso. Tyto granule můžeme jen a jen doporučit. Jsem zastáncem toho, že když už si někdo pořídí psa a je jedno jakého, měl by mu dát jen to nejlepší. Jen láska zvířeti netačí. 

pan mastiff 3

Hana Hlínová, chovatelská stanice Něžný zmatkař: www.webpark.cz/mastif

Chovám anglické mastify, plemeno opravdu náročné na kvalitu krmiva, zejméně v období růstu. Když jsme čekali druhý vrh štěňat, hledala jsem opravdu kvalitní krmivo, kterým bych mohla krmit nastávající maminu a potom i štěňata (první vrh jsme krmili značkou, která se do ČR najednou přestala dovážet a já jsem toto nechtěla riskovat i u dalších štěňat). A protože věřím, že co se v mládí zanedbá, už se nikdy úplně nenapraví, snažím se dát pesanům to nejlepší už od samého začátku. Navíc jsme se rozhodli, že si jednu holčičku z vrhu necháme doma a chtěli jsme, aby z ní vyrostl krásný zdravý mastif. A tak jsem se opět ponořila do studia složení granulovaných krmiv na našem trhu.

Moje požadavky byly: vysoký obsah masa - pes není slepice, abych ho krmila pšenicí, nesmí obsahovat sóju, spoustu obilí, rostlinný ani živočišný odpad, ani chemické látky, receptura pro štěňata velkých a obřích plemen měla být energeticky dobře vyvážená s vyšším obsahem vápníku (navzdory některým "vědeckým" studiím si tak velký pes jako mastif silnou kostru ze vzduchu nepostaví), neméně důležitá byla i přijatelná cena.

Všechna tato kritéria splnila značka FirstMate. Navíc mě mile překvapil poměr váha x objem. Granule jsou opravdu zhuštěné, takže krmná dávka není objemově příliš veliká, což také určitě pomáhá snižovat riziko torze žaludku. Oceňuji to hlavně kvůli naší Agnes, která zásadně nesnídá a celou denní dávku do sebe naláduje až s večeří.

A co je nejdůležitější, naší mamině Agnes i štěňatům opravdu FirstMate zachutnalo, všichni vymetou misku kosmickou rychlostí a jsou ve výborné kondici, což velmi oceňuji zejména u Agnes (březost, porod a laktace je pro organismus opravdu velká zátěž). U tohoto krmiva už zůstaneme.


apenzel salas

pan apenzell

Veronika Scheschýová

Našeho Uglyho jsme si přivezli od chovatelky, kde byl krmený (značku nebudeme uvádět). My už jsme ale pro něj měli vybráno FM Pacific Ocean Fish. Po těchto granulích je krásně lesklý. Vyzkoušeli jsme zkoušeli i FM Lamb Meal and Rice a také mu velice chutnalo, takže obměňuji jehněčí a rybu. 

Nyní po zimě konečně vylínal a každodenní česání stačilo, netvořily se mu nějaké velké holé plochy jako některým pejskům, když přelínávají.

Ugly získal na Světové výstavě v Bratislavě VN1 s hodnocením: velmi hezká srst…

Na cvičáku ho to také moc baví, chceme v budoucnu zkusit složit základní zkoušky poslušnosti a příp. pokračovat dále.

Doma má kamarádku - 5tiletou beaglici, kterou krmíme Arden Grange jehněčím s rýží. Měla nadváhu a trávící potíže a po půl roce na tomto krmivu je z ní fešanda plná elánu. 


Barevný boloňský psík

pan bolonsky

Jana Husníková

Dobrý den, své 4měsíční štěňátko krmím pouze granulkami značky Belcando . Je to můj první pejsek, ale dle toho jak se vrhá pokaždé na misku, věřím, že jí moc chutnají. Občas zaliji granulky horkou vodou a nechám vystydnout. Veterinář mi značku schválil. Takže u mě spokojenost. Děkuji Vám.


border kolie

pan border kolie 3

Border collie, Radka Houšková

Je to už skoro 2 roky, co jsem se rozhodla si pořídit svého prvního vodícího pejska. Odjakživa u nás byli psi a tak k nim mám velmi kladný vztah. Prvním byl jezevčík Eda, který u nás byl 9 let, a protože začátkem devadesátých let u nás moc druhů granulí nebylo, žral tak nějak leccos. Bohužel po skoro deseti letech odešel do psího nebíčka a my se rozhodli pro druhého pejska. Je to asi kříženeček, ale vypadá naprosto stejně jako český terier. No a konečně přišel můj sen a já si pořídila jen a jen svého pejska a to konkrétně bordercollii. Je to krátkosrstá borderka.

Už od začátku jsem přemýšlela, čím budeme krmit. Tenkrát jsem toho o krmivech věděla jen velmi málo. Znala jsem tak akorát různá krmiva z reklam v televizi a potom krmivo s číslicí v názvu. Začala jsem si zjišťovat reference na různé typy krmiv, zkusili jsme pár značek, s některými jsme byli více spokojeni, s některými už méně, ale pořád to tak nějak nebylo to pravé. Až jsem narazila na stránky FirstMate. Pročetla jsem, co se dalo, a zaujalo mě to natolik, že jsem neodolala a hned si krmivo FirstMate objednala. A už jsme u něho zůstali dodnes a rozhodně nechci měnit. Pesan je naprosto a maximálně spokojený a já také, protože vím, že mu dávám to, co potřebuje.

pan border kolie

Eva Vlasatá

Když se pes stává členem rodiny a není jen zvířetem u boudy, leží vám na srdci i jeho zdraví a dobrá kondice. Jste-li bezdětní či již děti odrostou a máte-li doma štěně, je to vlastně nové miminko v rodině. Tak tomu bylo i u nás, když jsme si před třemi lety pořídili malou Border colii. Naše Dinky byla velmi milá učenlivá a měli jsme z ní velkou radost. Snažili jsme se jí dávat to nejlepší, co jsme v té době znali. Již to nebylo žádné krmení za 300 Kč, jako u předchozích psů, ale papáníčko za 1700Kč.

Stalo se ale, že nám ve 2 a 1/2 letech umřela, příčinou byly střevní problémy. Byl to pro nás šok a marně jsme si lámali hlavu, kde se stala chyba a zda vůbec mohla být i u nás. V té době nás dcera přivedla k tomu, abychom podrobně studovali složení nejen potravin pro nás, ale také krmení pro psy a vyhýbali se všem složkám, které dělají jen obsah a buď nemají žádnou výživnou hodnotu či dokonce můžou i škodit.

Teprve po podrobném studiu složení krmiva, se člověk dozvídá, co vše v obsahu nachází a co rozhodně pejskovi dobře neudělá. Nyní máme již nové štěňátko stejné rasy a snažíme se mu dopřát toho nejlepšího, co jsme v současné době našli. Granule značky FirstMate a AvoDerm neobsahují nic, co tam nepatří a díky i testům patří ke špičce, kterou je zde možné dostat. Krmíme přesně podle návodu a můžeme říci, že naše Hippy je více než čilá a spokojená.

Díky i našim psům, se nyní i my koukáme v obchodech na složení různých potravin a dopřáváme si to kvalitnější, abychom se dlouho mohli společně těšit na vše hezké, co soužití s psími miláčky přináší.

pa border kolie 2

Jaromír Chmelík, http://borderrocky.blog.cz 

Rockyho jsem začal krmit ve 13 měsících granulemi značky Nuova Fattoria a byl jsem mile překvapen, jak granule Rockymu chutnají. Také jsem zaznamenal, že pes méně líná a nechodí tak často na záchod. Stolici má pevnou a co je důležité, že při jeho zátěži je stále ve formě a miska je vždy prázdná.


bullmastiff

pan mastiff

 Radka a Radomír Piňosovi

Krmivo FirstMate nám bylo několikrát doporučeno několika chovateli bullmastiffů a protože pro naši fenku chceme to nejlepší, tak jsme jí ho dopřáli. Moc jí chutná, granule jsou větší, tak jí to nutí kousat a nehází to rovnou do krku, odpad má znatelně menší. Viditelně prospívá a je živější a hravější. Fenka byla krmena krmivem FirstMate Maitenance Large Breed Puppy a nyní ho začínáme míchat s FirstMate LAMASKO.
Cane Corso

pan cane corso

Leticie Vránová - Dytrychová, www.lexus.estranky.cz

Jsem velmi spokojená s jakou rychlostí a přesností objednávky vyřizujete a v případě vzniklých dotazů vaše operátorky velmi ochotně odpovídají. Velmi zajímavá i atraktivní je služba, kdy si klient může zjistit místo a polohu svého balíčku díky vámi zaslané e-mailové zprávě.

Krmivo, pro které jsem se rozhodla u vás objednávat, je Prestige z řady Arden Grange a naši pejsci si jej nemohou vynachválit! Jejich vizáž však o tom vypovídá sama!

Dříve jsem měla problémy s trávením našich pejsků, ale to už je dávno pryč. Jejich srst je lesklá a naši psi jsou plní energie a pohody a to vše díky pohodlnému objednání z vašeho spolehlivého internetového obchodu. Děkuji vám i za naše pejsky a jen tak dál!!!

Náš pes Lexus Mao-Dao získal tituly: Junior Champion CZ, SK, Champion a GRANDChampion CZ, Champion SK, Klubový vítěz, Vítěz plemene, Národní vítěz, CACA, CAC, CACIB, BOB.chasepeake bay retriv

pan chesepeake bay

Lucie Košutová

Po 3 měsících na FirstMate (střídáme Australian Lamb a Ocean Fish) jsem vypozorovala na Berušce změny:
- zlepšil se stav kůže na bříšku (je čisté, růžové, bez tmavých skvrn), srst je pěkná lesklá, bez lupů.
- vleklý a opakovaný zánět ucha se již neobjevil (podle veterinářky byla možná příčina potravní alergie), snad tomu tak zůstane.
- ze začátku jsme byli zaskočeni, že chodila na velkou i 5x denně, to se ale po cca 14 dnech upravilo. Celkově chodí více než na starých granulích (průměrně 2x denně), to připisuji většímu obsahu vlákniny, což je pro pejska určitě zdravější.
 - Berušce více chutnají Ocean Fish :)

Vliv krmiva na klouby nedokážu posoudit. Přestože podle RTG má Beruška DKK stupně 3, zatím se nikdy žádné problémy neprojevily (Beruška má 9 let). Snad se ani neprojeví. Mimochodem, pouze u krmiv FirstMate a Arden Grange jsem našla kombinaci hypoalergeního zdroje masa (jehně, ryby) a zároveň kloubní výživu (chondroitin a glukosamin). Ostatní značky nabízely vždy jedno nebo druhé. Proto nakonec naše volba padla na FirstMate. Závěrem jsem ráda, že Berušce dáváme to nejlepší, co můžeme.jack russell

pan jack russell

Michal Stalmach

Jakožto majitel velice vybíravého pejska jsem velmi dlouho hledal krmivo, které by můj domácí mazel s chutí spořádal. Řešením se nakonec staly granule Nuova Fatoria Stone Crick. Nejenže pejskovi chutnají, ale dokonce se na ně těší! Navíc skončil dlouhodobý problém s nadměrným línáním. Taktéž jsem velmi spokojen s velice příjemným přístupem ze strany prodejce, který mi vždy ochotně zodpoví mé dotazy. Děkuji a přeji mnoho úspěchů!clumber spanish

pan clumber


Clumber spaniel, Stanislava Forejtová

Už několik let krmím krmivem FirstMate a jsem s tímto krmivem nesmírně spokojená. Hlavní je, že spokojené jsou i moje feny a to je pro mě to nejdůležitější.

Nemá cenu jakékoliv srovnávání s jinými krmivy, za 22 let jsem nenašla žádné jiné krmivo, které by naprosto nahradilo vařenou stravu ke spokojenosti zvířat. Krmivo FirstMate je nejen skutečně nejkvalitnější, se kterým jsem se setkala, ale je i cenově dostupné a to je spojení, jenž nemá na trhu krmiv konkurenci.

Myslím, že krmivo FirstMate má velký podíl na našich úspěších na výstavách. FirsMate doporučuji všem chovatelům a majitelům plemene clumber spaniel a kdo se nechal přesvědčit, nelituje.


civava

pan civava

E. F.

Mám pejska čivavy, kterého jsem 1,5 roku krmila 2 nejdražšími značkami komerčních granulí (cca do 5 měsíců P****a P*****n puppy, potom R***l C***n mini junior a adult). Můj pes trpěl celoročně silným výtokem z očí, nadměrným celoročním línáním, také bylo nutno ho často koupat, neboť se srst často mastila a zapáchal. Příčinu jsem dlouho hledala v šamponech, které jsme používali a zkoumala přípravky na výtok z očí. "Velkou potřebu" vykonával 4 - 7x denně! Vůbec mě nenapadlo, že problém může být ve stravě a o existenci nekomerčních krmiv jsem neměla ani tušení. Po roce a půl jsem objednala Fromm Family Gold Adult, na doporučení “Krmiva na míru”. Po půl roce krmení tímto krmivem došlo k viditelným změnám a problémy zcela zmizely. Další krmivo, které jsme navázali na tuto značku bylo Canidae Grain Free Salmon Formula a Arden Grange Mini Breed Adult Rich in Lamb and Rice. Všechny mojemu psovi chutnaly a přechod na jinou značku byl vždy bez problému. Nyní krmím už jen FirstMate, kde střídáme FirstMate Chicken with Blueberries s FirstMate Pacific Ocean Fish Original a jsme spokojeni. Srst je hustá a lesklá, línáme jen v období línání, ne po celý rok a výtok z očí se nám zcela zastavil. "Hovínka" jsou 1-3x denně. Přeju i ostatním, aby měli tak bezproblémový přechod z komerčních granulí, které bývají uměle dochucené a mnoho psů ty nekomerční díky tomu odmítá. Určitě je to správná volba pro zdraví a kondici psa. E.F.

pan civava 2

Anonym

Máme dvě čivavy, jednu 5 roční a druhou 7mi měsíční. Tu starší máme až od 2 let, je z množírny. Jsme její už čtvrtí majitelé. Byla ve strašném stavu, teklo jí z očí, srst děsná. Nedávno začala trpět svědivostí z granulí D**k. Vypadávaly jí chomáče chlupů, vykusovala si je. Neustále se drbala. Granule jsme míchali s AG mini jehněčí s rýží. Teď krmíme pouze AG mini a nedrbe se vůbec. Chlupy sice padají, ale to bude tím, že dva roky byla zanedbaná péče. Určitě jsme spokojení všichni, z očí nám také teče méně. Všem bych AG doporučila :) Ta menší čivava, 7mi měsíční..Máme jí od chovatelky, která krmila střídavě F******s a P******e. Naše štěňátko mělo lupy po celém těle, trpěla také svědivostí. Na bříšku se dělaly pupínky, vřídky. Pupínky jsme vyléčili přípravkem z lékarny,který nám doporučil vet. Určitě nám ale pomohly i granule. Úplně jsme vyřadili P******e a F******s a začali krmit AG puppy. Věděla jsem, že nám pomohou, protože jednu dobrou zkušenost jsme již měli. Svědivost ihned zmizela a lupy taky. Lupy jsem smyla vodou a šamponem pro štěňata a už se nikdy neobjevily. V současné době má srst nádherně lesklou, nemastící se a bez lupou. AG jsem velmi vděčná a jsem ráda, že jsem je objevila. Přidávám fotku našich holek :)float coated retriever

pan flat coated

Lenka Topolová, chovatelská stanice Aknel Top: www.aknel-top.com

Navštivte naše chovatelskou stanici a můžete se přesvědčit, jak krmivo FirstMate našim psům prospívá.mopsik

pan mopsik

Maliariková Zuzana

Chci Vám poděkovat za skvělý a rychlý e-shop. Také pracovnice po telefonu jsou na svých místech. Zboží je po objednání do dvou dnů na místě, perfektně zabalené, nechybí reklamní letáky, všichni mi skvělě radí. Kéž by to všude fungovalo tak jak u vás.
Mám doma štěně mopsíka. Zkoušeli jsme několik značek krmiv. Nejdříve krmivo P**-**c, kterým krmila už od mala chovatelka. Chtěla jsem pro Vikyho kvalitnější krmivo, tak jsem zkusila vysokoproteinové O****n puppy, které by mělo být údajně kvalitní, nicméně psík začal po krmivu nadměrně pít a močit a také měl zažívací potíže typu zvracení a průjem často. Bála jsem se, že má Viky cukrovku. Začala jsem se o krmiva trochu zajímat, studovala jsem složení různých značek na internetu a zaujalo mne krmivo Fromm Family. Objednala jsem u Vás 6,5kg pytel a jsem nadmíru spokojená, pejskovi se upravilo trávení, má pěknou stolici a hlavně přestal nadmíru pít vodu a močit. Viky je opět zdráv a je plný elánu. Krmivo Fromm Family můžu jedině doporučit. Zdraví Zuzana Maliariková a Vikykanarska doga

pan kanar doga

Dana a Jaroslav Lukáškovi, Chovatelská stanice Reina Izabel, www.reina-izabel.cz, Zadní Podskalí 309, Týn nad Vltavou, tel.: 607 932 341, 603 788 090, e-mail: Lukaskova.dana@seznam.cz

Dobrý večer, posíláme Vám fotky našich "kluků", kteří jsou v současné době nejúspěšnější kanárské dogy v Čechách i na Slovensku. Oba pejsky krmíme granulemi značky BELCANDO a podáváme jim denně tabletky kloubí výživy AGIL. Je to vidět na jejich kondici a zdraví. Veterináře navštěvujeme pouze 1x do roka při povinném očkování. Tak se krmí šampióni!

Pro přesnost, Kimi Show Xanti Land je ten tmavý pejsek, Ensay Titilar je ten rezavý. Oba jsou stejně úspěšní, o malinko víc úspěšný je Kimi Show Xanti Land.

Kimi Show Xanti Land: Český šampion, Český grand šampion, Slovenský šampion, Rakouský šampion.
15x BOB (vítěz plemene), na WORLD DOG SHOW  Bratislava v r. 2009 jako jediný z účastníků z Čech a Slovenska přivezl titul: výborná 2, res.CAC. V soutěži TOP DOG 2009 ČR získal krásné 5.místo ve II. sk. FCI. V r. 2007 získal 1.místo BIG ve II.sk. FCI a zároveň 2.místo BIS. DKK 0/0.

Ensay Titilar: Český šampion, Český grand šampion, Slovenský šampion, Rakouský šampion.
8x BOB, na World Dog Show Bratislava v r. 2009 ve třídě šampiónů získal ocenění výborná (bez pořadí). V soutěži TOP DOG 2008 ČR získal také 5.místo ve II.sk. FCI. V r. 2008 získal 1.místo BIG ve II.sk. FCI, ten samý rok pak 4.místo BIG ve II. sk. FCI. DKK 1/2

Zdraví a přeje hezký večer Dana a Jaroslav Lukáškovi - CHS REINA IZABELzlaty retrivr

pan retrivr

Petra Hönigová

Jsem majitelkou chovného labradorského retrívra. Již od štěněcího věku jsem měla problém s jeho váhou, díky jeho aktivitě byl stále spíše hubený. Nepřibral, ani když byl krmený krmivem nejmenované značky určeným pro zvýšenou zátěž. Na doporučení známého jsem přešla na FirstMate. Protože je Addis i v zimních měsících ubytován venku, krmila jsem v tomto období FirstMate High Performance, takže konečně přibral a zesílil. Podotýkám, že zesílil, nikoliv ztloustl! Teď, od jeho přibližně 18 měsíců krmím FirstMate Maintenance a jsem opravdu spokojená. Addis je ve skvělé kondici, drží si svou váhu, zkrátila se doba jarního línání a kvalita srsti je mnohem lepší. Věřím, že i díky krmivu FirstMate jsme začali mít úspěchy na výstavách!franc buldocek

pan buldocek 1

Iva Sedlářová

George trpěl potravní alergií. Zdravotní stav se zhoršoval, měl dost velký průjem spojený se zvracením, přestal cokoliv přijímat. Ani léky mu nepomáhaly, tak jsme denně jezdili na injekce proti průjmu, zvracení, měl nasazená antibiotika. Začalo to tím, že si začal okusovat tlapky až do krve a kolem čumáku se mu objevily červené skrvny, které si poté začal dřít, až mu začaly hnisat. Nakonec mu zjistili i vyšší jaterní testy, ale bylo mi řečeno, že je to asi léky. Při léčbě se mu zdravotní stav zlepšil a byl asi týden v pořádku. Poté se problémy začaly vracet. Měl velmi silný průjem a byl oslabený, nechtěl přijímat potravu a třásl se. Chtěla jsem se vyhnout dalším denním návštěvám u veterináře, dalším lékům a injekcím, jednak je to velmi nákladné a hlavně pro pejska dost stresující. Chtěla bych Vám moc poděkovat za skvělé doporučení "křupinek" Nuova Fattoria Stone Crick, která Georgimu velice pomohla. Jeho zdravotní stav se během krátké doby výrazně zlepšil, znovu začal přibírat a konečně začal pravidelně žrát. Mohla bych i říct, že je nyní již naprosto v pořádku a navíc mu křupinky neuvěřitelně chutnají. Žádné granule s takovou chutí nesnědl a dokonce se vrací i k prázdné misce, která je dokonale vylízaná. :-) Jiné granule mu chutnaly max.4dny a pak raději hladověl a to i více jak 2 dny a čekal alespoň na rýži s játry. Ted´je 12dnů pouze na křupinkách a já ho nemusím ničím dokrmovat a také doufám, že mu to vydrží. I když je to buldoček (kteří jsou velice nenasytní), tak je George v jídle hodně vybíravý a myslím si, že křupinky mu zcela vyhovují. Dokonce již nemá žádné střevní problémy, které se alespoň jednou týdně objevily a to i před onemocněním. >Pro Georgeho je to velká změna a já již nemusím hlídat, zda je miska prázdná nebo plná, tak jak to bylo dřív. Mám velikou radost, když ho vidím, s jakou chutí se na křupinky přímo vrhne. :-) Křupinky dostává i další buldoček Julliet, kterou mají rodiče. Sestra má 2 boxerky a ty se jich rovněž nemůžou nabažit.

pan buldocek 2

Petr Stejskal

Vyzkoušel jsem různá psí krmiva - většinu reklamou v ČR propagovaných. Našemu pejskovi ale moc nechutnaly, tak jsme si řekli, že zkusíme něco nového a výživného. V lednu roku 2010 jsme si objednali krmivo Nuova Fattoria Stone Crick. Po rozbalení pytle našemu Luisovi ihned zachutnalo a již se nemůže dočkat každého dalšího krmení. Musím také dodat, že se mu zlepšila srst a také stolice.

Spolupráce s prodejcem je na profesionální  úrovni.

Petr Stejskal

pan buldocek 3

Eva a Petr Paroubkovi

Dobrý den,

pro naší buldočí slečnu Šupetku jsme už odmalička chtěli jen to nejlepší. Dlouhé procházky a kvalitní strava je základem pro spokojeného pejska, a tak jsme s manželem strávili spoustu času nejen venčením a hrami, ale hlavně studiem psích krmiv. Velmi nám šlo o vyvážené složení bez látek, které mohou způsobovat alergické reakce (sója, obilí), s jasným procentuálním složením krmiva pro kupujícího, bez rostlinného a živočišného odpadu a bez chemických látek. Na českém trhu jich stále není mnoho a tak nás velmi potěšilo, když jsme objevili internetový obchod s krmivem FirstMate.

Šupetka je velmi spokojená, na granulkách si gurmánsky pochutnává. Její stolice je pevná a pro nás majitele lehce sbíratelná. Momentálně jí je devět měsíců a užívá si pravou psí pubertu. :-) Je pro nás radost vidět, jak prospívá po všech stránkách!landseer

pan landseer

Adar, Veronika Hirschkornová

Náš boj s granulovaným krmivem začal přibližně ve dvou letech našeho psa, vše začalo obyčejným občasným nežraním, časem to dopělo až k nechutenství všech možných značek, když náš pes začal hubnout, přešli jsme na vařenou stravu, která byla vyhovující pouze jemu a ne nám, přeci jen vařit každý den pro 75 kilového psa a splnit nutriční požadavky bylo nemožné. Časem jsme museli přejít na intestinální dietu, jelikož začal špatně přijímat i vařenou stravu. Přibližně po 4 měsících nebyl viditelný žádný přírustek hmotnosti a pes vypadal příšerně. Oslovila jsem chovatelku stejného plemene ze sousedního Německa, abych se s ní podělila o náš problém a zda-li se s tímto někdy setkala. Chovatelka mi doporučila krmivo Belcando Multi Croc. To jsme z německa přivezli a stal se zázrak, pes nadšeně sežral celou misku, říkala jsem si, že je to jen otázka času, kdy krmivo začne odmítat. V polovině měsíce byl 15 kilový pytel zkrmen a tak jsem se rozhodla toto krmivo vyhledat na českém e-shopu. Našla e-shop dogdog.cz a pytel objednala. Jsem velmi spokojená s rychlostí dodávky zboží a také, že jsem se se svým problémem mohla svěřit. Vřele doporučuji krmivo Belcando Multi Croc pro velmi velmi vybíravé a nežravé psy. S pozdravem Hirschkornová Veronika pes Adar a další.nemecky ovcak

pan vlcak 1

Igor Haluza

Moje fena NO vyzkoušela za svůj 7letý život mnoho krmiv (i finančně náročnějších), ale Stone Crick je první krmivo, které přijímá s chutí, která mne nepřestává fascinovat.

Vyzkoušel jsem skutečně řadu značek, i těch nejdražších, ale NO stále dělala drahoty. Teprve s krmivem Stone Crick se to změnilo. I když jsem ji dosud musel doslova "přemlouvat", po těchto granulích teď spíš začínám uvažovat, že jí snížím krmnou dávku. :-) Mimochodem, těmito granulemi krmím i svého druhého psa, křížence. Jsem moc rád, že tyto granule dovážíte. Moji psi jsou pro mě ten nejlepší důkaz. Všude vás doporučuji. Děkuji.

Přeji mnoho úspěchů.

S pozdravem
Igor Haluza

pan vlcak 2

Pavla Petrásková

Je to již tři roky, jsme si pořídili štěňátko německého ovčáka jménem Dusty. Dusty se okamžitě stal miláčkem celé naší rodiny. Dělalo nám ale starosti, že jsme pro něj dlouho neuměli najít vhodné krmivo. Museli jsme co chvíli kupovat jiné krmivo, protože Dusty všechna krmiva po krátké době odmítal žrát. Byl díky tomu také hodně pohublý. Přes internetové stránky pana Desenského jsem se dozvěděla o krmivu Nuova Fattoria a rozhodla jsem se ho vyzkoušet. Byla jsem až v šoku, s jakou chutí se Dusty do granulí pustil, když jsem mu je poprvé nasypala do misky. Tímto krmivem krmím už více jak rok a Dusty se ho stále nemůže nabažit. Miska je vždy dokonale čistá, protože jí vylíže do poslední granulky. Krmivo Nuova Fattoria našemu ovčákovi nejen chutná, ale nejdůležitější je, že mu také velmi prospívá.rhodersky ridgeback

pan ridgeback

Angello Kim Bawean´s Hope, Lenka Kimlová, www.rr-kim.com

Dobrý den, máme třináctiměsičního pejska rhodéského ridgebacka Kima. Je to náš první pejsek a moc si ho užíváme. S tím ale také souvisí naše nezkušenost s krmením. Na různá doporučení jsme vyzkoušeli již několik značek, ale stále to nebylo to pravé. Kimík příliš rychle rostl a přibýval na váze, dokonce prodělal zánět kostí a v neposlední řadě ani cena nebyla zrovna příznivá. Hledali jsme dál a objevili krmivo FirstMate a tyto stránky. Vše jsme důkladně prostudovali a využili možnost komunikace v rubrice "Krmivo na míru". Odpověď byla rychlá, profesionální a přesvědčivá. Dle doporučení jsme zkusili FM Pacific Ocean Fish Large Breed. Kimíkovi chutnalo, zánět zmizel a jeho váha je jak má být. Vyzkoušeli jsme ještě další druhy od FirstMate a s výsledkem jsme moc spokojení. Tak jsme zůstali této značce věrní. A pamlsky Crunchy Bites Kimík natolik zbožňuje, že za ně udělá cokoliv :o) Jsem přesvědčená, že FirstMate můžeme všem chovatelům, kterým na svých miláčcích záleží, vřele doporučit!husky

pan husky

Milan Švec

Dobrý den,

krmivo Nuova Fattoria Stone Crick mě velmi mile překvapilo. Nikdy předtím můj pes Syd nejedl granule přímo přede mnou, vždycky počkal, až odejdu a pak se do nich teprve pustil. Ale když jsem mu nasypal tyto granule, tak to nevydržel a okamžitě před mýma očima vyjedl plnou misku. Může se po nich utlouct, je moc fajn vidět, že mu opravdu chutná.

Když jsem četl o tom, jak je toto krmivo pro psy extrémně chutné, tak jsem tomu moc nevěřil, ale teď už jsem se přesvědčil, že to tak opravdu je. Navíc je za velmi příjemnou cenu, která je v této třídě málo obvyklá.

Ještě občas přikoupím granule od firmy FirstMate - většinou s rybím masem, které jsou bohaté na Omega 3 mastné kyseliny a také na kloubní výživu, a tato dvě krmiva prostřídávám. Myslím, že je to ideální kombinace.

Můj Syd má teprve jeden rok, ale už teď je často zapřahán a je sportovně aktivní. Díky těmto krmivům má opravdu hodně energie a zlepšila se jeho síla i výdrž. Proto je doporučuji i chovatelům, kteří své psy využívají ke sportovním aktivitám.

A nakonec bych moc rád poděkoval za velmi vstřícné jednání při vyřizování objednávek ve vašem obchodě.
 
S pozdravem Milan Švec, Rotavastafford

pan stafford bulter

Marie Šerá, chs. Homars Czech

Dobrý den, ráda bych se podělila s mými zkušenostmi s krmivem NUOVA FATTORIA. Mám téměř 3letou fenu plemene Stafordšírský Bulterier. Tato fenka, ač je to u tohoto plemene nevídané, je nežravá. Ačkoli má hodně pohybu, snědla si jen vždy hrstičku granulí na hlad a víc se jich nedotkla. Zkoušeli jsme P**P**n, E*******, A**** a spoustu dalších značek ať už prémiových nebo superprémiových.. přidávat konzervy, a podobně.. Lezly z ní žebra. Svaly sice měla, opravdu hodně běhá. Na výstavách na nás koukali, že jí nedáme najíst.. Nikdo nemohl pochopit, že ona prostě nežere.. Bylo mi z toho na nic.. Teď necelý měsíc žere NUOVA FATTORIA Stone Crick Plus a naše milá Dairinka přibrala o 3cm na obojku. Mám ohromnou radost :) Všem toto krmivo doporučuji!! S pozdravem Marie Šerá chs. Homars Czechsamojed

pan samojed

Renata Piskacisová

Krmivem FirstMate krmíme již 8 let. Od roku 1999 jsme chovateli samojedů, severských sáňových psů. Po naší první fence Angie k nám v roce 2001 přišel samojedí kluk Xaver. Již ve štěněcím věku bylo vidět, že tento pejsek bude mít drobnější postavu, proto jsem se snažila ho co nejvíce vykrmit. Pejsek byl velmi aktivní, temperamentní a jídlu moc nedal. Zkoušela jsem nejrůznější způsoby, jak ho donutit baštit. Měnila jsem granule, přílohy, jednu dobu jsme mu podávali i stravu vařenou a dokonce lžičkou. Prostě se v tom chvíli "porýpal" a bylo po jídle. Tenkrát jsem se rozhodla vybrat mu ty nejkvalitnější granule. Bylo nutné do Xavera "dostat" malým množstvím granulí maximální množství vitamínů a minerálních látek nutných pro jeho růst a zdravý vývin. Samozřejmě mi bylo jasné, že co je komerční a plné reklam, nemusí být kvalitní. Několik týdnů jsem sbírala veškeré informace o nejrůznějších druzích granulí, porovnávala poměry vitamínů, minerálních látek, studovala jejich složení a výrobu. Až jsem si vybrala granule FirstMate. I když pejsek jedl jen malé dávky granulí, jeho vývinu a růstu postačily. Dnes získal tituly Interšampion, Šampion České a Slovenské republiky a mnoho dalších. 

Od té doby krmíme pouze granulemi FirstMate. V současnosti máme v naší chovatelské stanici 5 samojedů, 4 fenky a jednoho psa. Odchovali jsme 31 zdravých štěňátek v 5 vrzích, první vrh jsme měli v roce 2002. Některá naše štěňátka pracují úspěšně v zápřahu, některá se úspěšně účastní výstav. Naši samojedi získali tituly Interšampion, Český, Slovenský, Polský, Rakouský šampion a spoustu dalších.

A náš postřeh ohledně krmiva FirstMate? Není to krmivo, kterým bychomom chtěli našim pejskům pouze zpestřit jídelníček. Je to krmivo, kterým krmíme dlouhodobě, abychom dosáhli úspěchů. Nejen naši psi jsou krmeni FirstMate, od útlého věku jím krmíme i štěňátka a doporučujeme jej novým páníčkům našich štěňátek. Naši samojedi i odchovaná štěňátka jsou zdraví, plni temperamentu a aktivity. Mají kvalitní lesklou srst s bohatou podsadou. Mají sytý pigment, který je u samojedů velmi žádaný. Netrpí vypadáváním srsti, zažívacími problémy, nechutenstvím, průjmy.

Vzhledem k tomu, že jsme i majiteli obchůdku s chovatelskými potřebami a krmivy, doporučujeme na základě vlastních zkušeností FM i majitelům ostatních plemen. V našem obchodě máme nejrůznější granule nejrůznějších značek (spoustu jsme jich na našich psech vyzkoušeli), ale pouze o krmivu FirstMate můžeme my a naši samojedi říct: "To jsou granule, které bychom už nikdy nevyměnili! Hovoří z nás vlastní zkušenost!"bisonek a zl retrivr

pan bison zl retrivr

Kamila Zorvanová, chovatelská stanice Angel Shadow: www.angelshadow.cz

V chovatelské stanici Angel Shadow chováme plemena psů rodinného typu, malé společníky bišonky a velké společníky zlaté retrívry. Protože mi velice záleží na tom, aby naši psi byli zdraví a krásní, dopřávám jim vysoce hodnotné krmení.

Kojící matky krmím AG Weaning/Puppy a také štěňátka, která začala být přikrmována tímtéž krmením. Zhruba od 30. dne březosti začínám feny krmit těmito granulemi pro březí feny, pak s nimi krmím feny kojící a plynule na tyto granule přejdou i štěňátka. Tyto granule matky i štěňátka velice rádi přijímají, a to jak v suchém stavu, tak namočené. Jsou velice vhodné pro štěňátka, protože při namočení se z nich stane granulová kaše, kterou psí mimina bez zoubků velice dobře přijímají. Při krmení AG mají kojící matky dostatek mléka a zvláště pak štěňátka velice dobře prospívají, rostou jako z vody, jsou z nich spokojení buclíci.basset

pan basset

Malý hrubosrstý vedéeský basset, Ing. Pavel Novák, www.agneszfalenky.estranky.cz

Na jaře roku 2008 jsme si od paní chovatelky Aleny Jílkové (chovná stanice Falenka) přivezli domů malou vousatou holku malého hrubosrstého vendéeského basseta jménem Agnes. Od počátku jsme měli problémy s příjmem potravy. Holka prostě nebyla žádný velký jedlík. Vystřídali jsme nejednu značku krmiva, než jsme náhodou přišli na to, že problémem Agi jsou ryby v jakékoliv podobě.

Stálo mě to spoustu času brouzdáním po "netu", než jsem narazil na krmiva z ultraprémiové řady FIRSTMATE - receptury kuře s borůvkami a australské jehněčí. Těmito dvěma krmivy krmím Agi již více než půl roku bez jakýchkoliv problémů. Hafina je ochotně přijímá a velice dobře na nich prospívá.krizenec

pan krizenec

Johana Křepelová, ch.st. Monterosi

Zhruba před dvěma lety na podzim jsme si k naší hovawartici adoptovali z útulku asi 3měsíční štěně křížence jezevčíka, které bylo postiženo vysokým stupněm křivice a pohybovalo se pouze plazením. Na nohy se v té době vůbec nedokázalo postavit a v náročném útulkovém provozu bez vnitřních ubikací se na betonové podlaze kotce v mrazivých dnech jeho již tak chatrné zdraví stále rychle zhoršovalo.... Po příjezdu domů byl prohlédnut veterinárním lékařem, přičemž byl jeho celkový zdravotní stav označen jako vážný a navíc s nejistou prognózou. Převedli jsme ho na krmivo FirstMate, se kterým máme dlouhodobé výborné zkušenosti u našich psů + tbl. Agil +vitaminC dle doporučení vet. lékaře. První známky zlepšení byly pozorovatelné již po 3 týdnech, cca po třech měsících již stál a pohyboval se na všech 4 nohách, za další 2 měsíce již dokázal zkoordinovat křivé nožičky a běžet několik metrů aniž by upadl. Nyní po necelých 2 letech už velice pěkně chodí i běhá, hraje si se psy a jako památku na tyto zdravotní trable má již jen prošláplé přední tlapky. Navíc má krásnou srst, netrpí žádnými zažívacími potížemi a FM mu stále chutná, zejména borůvky. Jsme přesvědčeni, že krmivo zn. First Mate v kombinaci s tbl. CaniAgil mělo zásadní vliv na uzdravení malého Charlieho a z boje s křivicí vyšlo jednoznačně vítězně. Naše zkušenosti s tímto krmivem jsou již u několika psů jedině pozitivní a každému ho vřele doporučujeme.